Protokol o určení vonkajších vplyvov

Protokol o určení vonkajších vplyvov

Je nevyhnutný dokument pre každú elektroinštaláciu, ktorý zabezpečuje jej bezpečnosť a spoľahlivosť podľa normy STN 33 2000-5-51. Tento dokument analyzuje prostredie, kde bude elektroinštalácia umiestnená, a identifikuje všetky potenciálne riziká. Kontaktujte nás pre odborné vypracovanie protokolu. 

Napíšte nám

Prečo je protokol dôležitý?

  • Bezpečnosť: znižuje riziko poškodenia inštalácií.
  • Súlad s predpismi: zabezpečuje dodržiavanie zákonných požiadaviek.

Hlavné časti protokolu

  • Identifikácia prostredia: hodnotenie teploty, vlhkosti, prachu, korozívnych látok a mechanického namáhania.
  • Dokumentácia: detailný záznam všetkých identifikovaných vplyvov a navrhnutých ochranných opatrení.
  • Kontrola a revízia: pravidelné aktualizácie a kontroly zabezpečujú, že protokol je vždy aktuálny.

Správne vypracovaný protokol o určení vonkajších vplyvov zabezpečuje, že vaše elektroinštalácie budú bezpečné a spoľahlivé. Tento dokument chráni nielen technické zariadenia, ale aj ľudí, ktorí s nimi pracujú. Pre odborné poradenstvo a vypracovanie protokolu na mieru nás neváhajte kontaktovať. 

Potrebujete protokol o určení vonkajších vplyvov? Napíšte nám.

Vyplňte prosím formulár a kliknite na Odoslať.

    Kategorizácia vonkajších vplyvov a elektrických zariadení

    Tabuľky nižšie zobrazujú kategórie vonkajšieho prostredia, ktoré môžu vzniknúť a zaraďujú elektrické zariadenia do príslušných kategórií. Na presné stanovenie vonkajších vplyvov je potrebné zohľadniť technické vybavenie, výrobný proces a použité látky.

    K dispozícii je aj tabuľka vplyvov a ich kódov s vysvetlením, ktorú spracoval člen SEZ-KES a ktorá je určená pre projektantov elektro.

     

      PDF na stiahnutie >> Tabuľka kódov vonkajších vplyvov SEZ-KES.pdf

      PDF na stiahnutie >> PVP – rozdelenie, lehoty, zoznam, štandard vplyvov.pdf

     

     

    Tabuľky a zaradenie prostredia do jednotlivých vplyvov

    NAJNOVŠIE ČLÁNKY

    Revízia bleskozvodu po výkopových prácach

    Revízia bleskozvodu po výkopových prácach

    Po výkopových prácach v blízkosti bleskozvodu môže dôjsť k poškodeniu jeho uzemnenia, čím sa stráca jeho ochranná funkcia. Preto je nevyhnutné vykonať revíziu bleskozvodu, ktorá preverí jeho spojitosť a zemný odpor, aby zabezpečila správne odvedenie bleskového prúdu do zeme. Pravidelné kontroly a revízie sú nielen otázkou bezpečnosti, ale aj zákonnou povinnosťou podľa platných noriem.

    Som povinný odstraňovať závady z revízie elektro, a kedy?

    Som povinný odstraňovať závady z revízie elektro, a kedy?

    Revízia elektrických zariadení, elektroinštalácie a bleskozvodu je kľúčová pre bezpečnosť osôb aj majetku. Ak revízna správa odhalí závady, je dôležité vedieť, kedy ich musíte odstrániť a kedy je možné s opravou počkať. Povinné opravy sa týkajú závad, ktoré ohrozujú bezpečnosť (kategória C1), nespĺňajú normy STN (C2) alebo môžu ovplyvniť poistné plnenie. Menej závažné problémy (C3), ako estetické úpravy alebo staršie elektroinštalácie, si nevyžadujú okamžité riešenie.

    ŠFRB – Rekonštrukcia elektroinštalácie v bytovom dome

    ŠFRB – Rekonštrukcia elektroinštalácie v bytovom dome

    Článok sa zameriava na rekonštrukciu elektroinštalácie v bytových domoch s využitím podpory od ŠFRB. Vysvetľuje výhody modernizácie elektroinštalácie z hľadiska bezpečnosti, komfortu a energetickej efektívnosti. Popisuje, ako ŠFRB pomáha financovať tieto projekty cez výhodné úvery až do výšky 90 % nákladov, podmienky čerpania a proces podania žiadosti. Zároveň predstavuje profesionálne služby našej firmy, ktorá zabezpečuje návrh aj realizáciu obnovy elektroinštalácie v súlade s platnými normami.