fbpx

Máte problémy s osvetlením, ktoré sa zapína aj cez deň? Tento problém spôsobuje starnúci súmrakový senzor, ktorý nedokáže správne nastaviť svetlo. Aj keď reaguje na pohyb, svetlá zapína aj počas dňa. Riešením je centrálny súmrakový spínač.

Svietidlá a pohybové senzory sú bežné v bytovkách. Pomáhajú osvetliť tmavé zákutia a zabrániť nebezpečným pádom či odradiť nevítaných hostí. Pre správnu funkčnosť je však dôležité, aby boli senzory v dobrom stave.

pohybový senzor

Stretli ste sa už s nefunkčnými alebo nesprávne nastavenými svietidlami? Pohyb v priestoroch bytovky skôr sťažujú, aj keď boli namontované s dobrým úmyslom. Problémov so snímačmi pohybu môže nastať hneď niekoľko: nefunguje synchronizácia časových spínačov, niektoré senzory sa spúšťajú počas bieleho dňa, iné nereagujú na pohyb v nočných hodinách. Je to bežný jav hlavne s odstupom času a je to zapríčinené starnutím súmrakového senzora v svietidle. Vieme to riešiť centrálnym súmrakovým senzorom.

 

Centrálny súmrakový spínač funguje spoľahlivo

centrálne riadenie pohybových senzorov

Spomínané poruchy svietidiel sa však dajú jednoducho odstrániť. Riešením je inštalácia centrálneho súmrakového spínača, ktorý uvedie všetky pohybové senzory do pohotovostného režimu v rovnakom okamihu. Zároveň zabráni samovoľnému spínaniu svietidiel cez deň a zabezpečí, že snímače pohybu budú reagovať až na zotmenie.

Centrálnym súmrakovým spínačom viete šetriť financie.

Centrálny súmrakový spínač šetrí financie. Svietidlá v pohotovostnom režime cez deň majú nezanedbateľnú spotrebu. svietidlá s HF, mikrovlným-radarovým senzorom môžu mať spotrebu až 5W. V 12-poschodovej bytovke s dvoma svietidlami na poschodí to môže byť až 120W. To znamená, že ročná spotreba môže dosiahnuť 1 051 kWh.

Správne použitie a zapojenie

Použitie centrálneho súmrakového spínača znižuje spotrebu elektrickej energie. Svietidlá sa zapínajú naraz po zotmení a počas dňa sú odpojené. Spotreba centrálneho spínača je len 6W, čo je ročne len 43,8 kWh.

Centrálny súmrakový spínač zabezpečí, že osvetlenie v bytovke bude fungovať efektívne. Ušetríte financie a zvýšite bezpečnosť pohybu. Po zotmení sa svetlá zapnú, počas dňa zostanú vypnuté, a tým znížite spotrebu energie.

 

Súvisiace články:

Aké sú rozdiely medzi HF a PIR senzormi? https://www.bmelektro.sk/ake-su-rozdiely-medzi-hf-a-pir-senzormi/

Aké máte skúsenosti so svietidlami s pohybovými senzormi?

Napíšte nám do diskusie nižšie.

Potrebujete profesionálne elektro služby? Napíšte nám.

Vyplňte prosím formulár a kliknite na Odoslať.